Ben spor salonu açmak istiyorum.. Bana maliyeti ne kadar olur??

Şimdi sevgili öğrenci kardeşim spor salonu açmak kaça mal olur bir bakalım.
Bir kere kiranı bir belirle nasıl bir yerde nasıl bir yer olacak ? Diyelim ki 1000 liralık bir yer buldun, depozito hava parası falanda yok aylık ödenecek. Demek ki önce bir adet 1000 lira lazım.

İçine ne koyacaksın sadece alet mi yoksa vitamin bar da olacak mı ? Aletler sıfırmı olacak 2. el mi alınacak yoksa sanayide hepsi yaptırılacak mı. Koşu bandı kondüsyon bisikleti kalemlerini yaptıramayacağına göre almak zorundasın. Ama Fitness aerobik ve güç sehpalarını hazır almadan bir şeyler icat edebilirsin. Gene de barlar dambıllar bar ağırlıkları da hazır olmak zorunda.

Işıklandırma seslendirme aynalar ve dekorasyon var sırada. Işıklandırma kolay en ucuzu bile iş görür şekilli bile olabilir. Seslendirme de kolay standart bir cd-kaset FM radyo çalar ve ilave 2 mini hoparlör en büyük yerde bile iş görür. Dekorasyon için mecbur para harcanacak malum biraz da motivasyon işi spor.

Yarı body yarı kondüsyon salonu sıcak sulu duşları soyunma odaları müşteri dolapları basit bir meşrubat dolabı aynalar badana boya derken kirası ruhsatı en kelepirinden istanbul gibi yerde sana 25- 30 bini hemen harcatır. Adam gibi bir salonun bir sıfır peguet 407 parasını yiyeceği kanaatindeyim. Hocaya falan da ihtiyaç var. Bayanı erkeği . .

Merdiven altı karate salonu açsan bir şekilde ruhsatını da ayarlasan genede 10 - 15 binin gider.

Sektörün zaten içinde değilsen bazı kısayolları bilmiyor işi sıfırdan öğreneceksen bu işi sevmedim....

(imza: nöbetci bilirkişi)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !